Ameryka Południowa

BRAZYLIA

BRAZYLIA

Brazylia to zapierające dech w piersiach widoki, wszechobecna samba, karnawał w  Rio, wspaniałe tropikalne plaże, kolonialne miasta, ogromne parki z przepięknymi wodospadami i niespotykaną roślinnością. Wybrzeże Brazylii jest najdłuższe i chyba najpiękniejsze na świecie – zresztą wizytówką tego kraju jest słynna Copacabana – najpiękniejsza plaża świata. Żelaznym punktem każdej podróży do tego kraju jest słynny szczyt  Corcovado w Rio de Janejro – z symbolem Brazylii – posągiem Chrystusa Zbawiciela.  Warto wejść również na słynną Głowę Cukru, z której roztacza się zachwycający widok. Podczas wyjazdów staramy się pokazać różne oblicza Brazylii oraz jej fascynującą kulturę poprzez różnego rodzaju atrakcje, m.in.: pokazy tańców w klubach, odwiedziny w szlifierni szlachetnych kamieni, zwiedzanie historycznych miejsc jeepami, wizyta w eko – wiosce, a także spacery po amazońskiej dżungli i safari łodziami z łowieniem piranii.  

PERU

Peru

Ten kraj leżący w zachodniej części Ameryki Południowej jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które zachwyca bogactwem przyrodniczym, kulturowym, a także kuchnią, muzyką i folklorem. Jego górskie tereny stały się kolebką starożytnej, wysoko rozwiniętej cywilizacji. Nasze trasy poprowadzą Państwa przez pozostałości imperium Inków  - Cuzco, magiczne Machu Picchu, które przytłacza wielkością zachowanych budynków oraz ich symboliką. Zwiedzimy najgłębszy na świecie kanion Colca, jezioro Titicaca z pływającymi trzcinowymi wioskami oraz zagadkowe rysunki na pustyni Nazca. Przespacerujemy się też wąskimi uliczkami Limy – stolicy kraju oraz innych malowniczych kolonialnych miasteczek. Jednak Peru to nie tylko pradawne ruiny - połowa terytorium kraju to amazońska dzika puszcza, pełna niezwykłych krajobrazów, wspaniałej roślinności i egzotycznych zwierząt. Oferujemy też wyjazdy łączone z Boliwią lub Ekwadorem.

ARGENTYNA

ARGENTYNA

Mówi się, że  Argentyna mieści w sobie wszystkie krajobrazy świata. To ojczyzna zmysłowego tanga, piłki nożnej, steków i wykwintnych win. Zachwycająca jest tu przyroda - majestatyczne szczyty górskie, kolorowe kaniony, kotliny i spowite we mgle doliny. Tu znajduje się najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua. W całym kraju znajdują się 34 parki narodowe – najciekawsze z nich to Park Narodowy Iguazu z najpiękniejszymi na świecie wodospadami, Park Narodowy Ziemi Ognistej oraz Park Narodowy Los Glaciares w Patagonii z fantastycznymi tworami polodowcowymi. Na trasie wycieczki nie może zabraknąć boskiego Buenos Aires, które kusi nocnym życiem i wszechobecnym tangiem. Doskonałych warunków do wypoczynku dostarczają szerokie, rozległe i piaszczyste plaże wybrzeży Argentyny oraz duży wybór hoteli.

CHILE

Chile

Ten najdłuższy kraj Ameryki Południowej, położony pomiędzy Pacyfikiem a ośnieżonymi szczytami Andów, ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Znajdziemy tu górskie krajobrazy, lodowce, pustynie, na których od setek lat nie padał deszcz, wulkany, wodospady i jeziora. Naszą uwagę przykują wspaniałe winnice, szerokie plaże oraz gościnni i uśmiechnięci mieszkańcy. Nawet amatorzy białego szaleństwa odkryją tu coś dla siebie - w ośrodku narciarskim Valle Nevado znajdziemy 37 kilometrów dobrze przygotowanych tras narciarskich. Zaprosimy Państwa też do Santiago de Chile – stolicy kraju z tysiącem barów i restauracji, dziesiątkami muzeów i kościołów oraz zabytkowymi kamienicami i pałacykami. W trakcie vine – tour poznają Państwo smak wspaniałych win ze znanej na całym świecie Doliny Maipo. Odwiedzimy malownicze miasta: Valparaiso leżące u stóp Andów oraz Vino del Mar przyciągające turystów pięknymi plażami. Chile to też przyległe wyspy z chyba najsłynniejszymi Wyspami Wielkanocnymi znanymi z kamiennych posągów. To wspaniały kraj, którego zwiedzanie można połączyć z Boliwią, Argentyną czy Peru.

KOLUMBIA 

Kolumbia

Zapraszamy Państwa do kraju mistycznego El Dorado i średniowiecznych konkwistadorów. Nasze wycieczki to szansa na zapoznanie się z bogatą kulturą rdzennych mieszkańców Kolumbii, zwiedzanie kopalni szmaragdów, muzeum złota oraz wizyty w najpiękniejszych miastach – Bogocie, Medelin czy Cartagenie – wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie podróży poznamy Kolumbię od podszewki, spróbujemy lokalnych przysmaków, przekonamy się na własne oczy, jak wygląda amazońska dzicz, a także wypijemy fi liżankę aromatycznej kawy na plantacji w Armenii, gdzie poznamy również cały proces jej uprawy i palenia. Dotrzemy też do Parku Narodowego Wysp Rosario, gdzie będziemy się rozkoszować widokiem rajskich wysepek różańcowych. Wizyta w Kolumbii będzie też doskonałą okazją do nauki samby oraz gry w tejo – dyscypliy liczącej sobie ponad 500 lat. Organizujemy też wyjazdy łączone z Ekwadorem i Galapagos.

 

  01 logo

 

Twoja podróż zaczyna się tutaj...