Ameryka Północna

USA /ZACHODNIE WYBRZEŻE/WSCHODNIE WYBRZEŻE/HAWAJE/ALASKA/ NOWY YORK/ 

Odkrywanie Ameryki, trzeciego pod względem terytorium kraju świata, pochłania bez reszty. Każdy region USA posiada charakterystyczne i niespotykane nigdzie indziej walory turystyczne. Miłośnikom zwiedzania proponujemy wycieczki objazdowe po zachodnim i wschodnim wybrzeżu. Tajemnicza i dzika Alaska zachwyci amatorów przyrody i trekkingu, a fanom plażowania polecamy egzotyczne Hawaje.

ZACHODNIE WYBRZEŻE

Zachodnie Wybrzeze

To wyjazd dla miłośników parków narodowych, hazardu i koneserów wina. Naszą przygodę rozpoczynamy od zwiedzania malowniczych wzgórz San Francisco, następnie przez słynny most Golden Gate udajemy się na całodzienny objazd po krainie wyśmienitych win – dolinach  Napa Valley i Sonoma. Kolejne dni to zwiedzanie przyrodniczych cudów natury: Yosemite Park, Dolina Śmierci, Wielki Kanion i Kanion Antylopy. Kolejny dzień spędzimy w Las Vegas – światowej stolicy hazardu, gdzie poznamy uroki gry w ruletkę i black jacka, a wieczór spędzimy podziwiając artystów Cirque du Soleil lub pokaz burleski. Naszą podróż kończymy w Los Angeles, do którego dotrzemy częściowo słynną Route 66. Na miejscu zobaczymy Beverly Hills, Bulwar Zachodzącego Słońca, ulice Melrose Avenue i Rodeo Drive oraz zrobimy pamiątkowe zdjęcie na tle słynnego napisu Hollywood. Ostatni dzień spędzimy na zwiedzaniu słynnego Universal Studios  oraz opalaniu na plażach LA.

WSCHODNIE WYBRZEŻE

Wschodnie Wybrzeze USA

Podczas wyjazdu na kilka dni zatrzymujemy się w najchętniej odwiedzanym przez turystów mieście -  Nowym Jorku. Zobaczymy tam najciekawsze miejsca: Statuę Wolności, Strefę Zero, Time Square, Metropolitan Opera oraz przespacerujemy się reprezentacyjną Piątą Aleją. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest położone na północ od NY miasto Niagara Falls, gdzie można zobaczyć znajdujący się na granicy USA i Kanady słynny wodospad. W poszukiwaniu kolejnych niezapomnianych wrażeń przejedziemy przez Filadelfię do położonej dalej na południe stolicy kraju – Waszyngtonu, gdzie wybierzemy się w okolice Kapitolu oraz Białego Domu. Warto także odwiedzić Bibliotekę Kongresu oraz Mauzoleum Prezydenta Lincolna. Atrakcję turystyczną stanowi też cmentarz Arlington – największa amerykańska nekropolia, gdzie spoczywają szczątki członków rodziny Kennedych oraz wielu amerykańskich weteranów wojennych.

NOWY YORK

Nowy York

Zapraszamy Państwa na kilkudniowe wycieczki do najbardziej multikulturowego miasta na świecie. Odkryjemy przed Państwem wyjątkowe miejsca, które często są pomijane podczas sztampowo organizowanych wyjazdów. Zobaczymy miasto, które nigdy nie zasypia, a za każdym rogiem można spotkać widoki i budynki doskonale znane z wielu filmów i popularnych seriali. To wspaniałe centrum światowej rozrywki, miasto drapaczy chmur i nowych trendów – miasto, gdzie zewsząd błyska słynny, wybielony „american smile”.

ALASKA

Alaska

Amerykanie nazywają ją „The Last Frontier” – to największy stan USA, którego powierzchnia jest ponad 6 razy większa od Polski. To jeden z najbardziej dziewiczych i nieskażonych przez człowieka regionów świata. Zetkniemy się tutaj z niewyobrażalną potęgą przyrody. Zobaczymy unikalne krajobrazy tundry, tajgi oraz dziko żyjące zwierzęta w ich naturalnym środowisku: wilki, niedźwiedzie grizzly, łosie i karibu. Nasze wyprawy rozpoczynamy z największego i najbardziej znanego miasta Alaski – Anchorage, w którym zapoznamy się z dziedzictwem kulturowym i historią tego regionu, odwiedzając Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich. Obcowanie z przyrodą rozpoczniemy od Parku Narodowego Denali, do którego dotrzemy odwiedzając po drodze malownicze miasteczka pamiętające czasy gorączki złota. W trakcie wyprawy odwiedzimy również tradycyjną indiańską  wioskę i dawną kopalnię złota, gdzie spróbują Państwo swoich sił w wypłukiwaniu tego cennego kruszcu. Zaprosimy Państwa na rejs statkiem parowym po rzece Chena oraz na relaksującą kąpiel w gorących źródłach. Odwiedzimy wioskę św. Mikołaja, największy park narodowy USA – Wrangell-St. Elias National Park  oraz największy lodowiec Matansuka. Na koniec zabierzemy Państwa na rejs wzdłuż malowniczych fiordów półwyspu Kenai, na którym dowiemy jaka jest różnica pomiędzy foką a lwem morskim.

HAWAJE

Hawaje

Leżą na Oceanie Spokojnym, w skład archipelagu wchodzi 8 wysp. Wszystkie razem należą do USA i zostały nazwane stanem Aloha. To dla Amerykanów wymarzone miejsce wypoczynku, gdzie oddają się kąpielą i opalaniu na jednych z najpiękniejszych plaż świata. Na wyspach oglądać można szczyty górskie, czasem pokryte śniegiem, złote, piaszczyste plaże, klify oraz lasy tropikalne. Warto się wybrać do Heiau – ruin świątyni wzniesionej ku czci dawnych bogów na wybrzeżu Kona na Wielkiej Wyspie Hawaii. Obowiązkowe punkty zwiedzania to Pearl Harbour, które tragicznymi zgłoskami zapisało się w historii XX wieku oraz Honolulu z przepiękną plażą – Waikiki. Proponujemy Państwu wyjazdy wypoczynkowe oraz objazdy po wyspach.

KANADA

Kanada

To kraj o niemal nieograniczonych możliwościach turystycznych, oferujący odwiedzającym bogaty i różnorodny wybór atrakcji niemal przez cały rok. To Kraina Wielkich Jezior, dziewiczych lasów, prerii, hokeja i syropu klonowego. To tu, na granicy z USA, znajduje się słynny wodospad Niagara. Mieszkańcy Kanady tworzą tygiel kulturowy składający się z licznych grup imigrantów żyjących obok wielu ludów tubylczych. Wspaniałe są tu wielkie metropolie, takie jak: Montreal, Toronto, Calgary czy Vancouver – gdzie odkryjemy piękno unikatowej kanadyjskiej architektury. Jednak najważniejszą rzeczą, jaką Kanada ma do zaoferowania są bezkresne i dziewicze lasy, jeziora i rozległe bagna, które znajdują się w Zachodnich Prowincjach i na północy kraju. To tu poznamy magię kanadyjskiej przyrody, która zauroczy nas swoją wyjątkowością. Na terenie Kanady znajdują się 42 parki narodowe, w których można obserwować różnorodną faunę. Żyją tu m.in.: niedźwiedź grizzly, baribal, niedźwiedź polarny, rosomak, łoś czy bizon. Dużym powodzeniem cieszą się rejsy, na których można obserwować orki
i wieloryby w ich naturalnym środowisku.

  01 logo

 

Twoja podróż zaczyna się tutaj...